İPEK YOLU TURU
   TUR PROGRAMI - İPEK YOLU TURU
 
 6 günlük İpek Yolu Turu
   Program
 
 
1.
 GÜN 
  İSTANBUL-TAŞKENT
 
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Uzbek Air- Alakart Turizm kontuarı önünde saat 1030'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben 1250'de Özbek Havayolları ile Taşkent'e hareket. Yerel saatle 1910'da varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra özel otobüsle tamamen bir Türk işletmesi olan Grand Mir (*****) otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
2.
 GÜN 
  TAŞKENT -SEMERKAND
 
Uyandırma ve kahvaltı. Saat 0730'da Özbekistan'ın en hızlı ve modern treni ile yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk ile Semerkand'a hareket. Tarihdeki ünlü Türk imparatorluklarından biri olan ve kurucusu Timurlenk'in başkenti Semerkand'a ulaşıp hemen bu güzel şehri keşfetmeye başlıyoruz. Günümüz üç medresesiyle ünlü Registan Meydanı ile başlayacak. Öğle yemeğinde ünlü Özbek pilavının tadına baktıktan sonra sonra ise, Afrosiab tarihi şehri ve müzesi,ünlü astronom Uluğbey'in Rasathanesi,Gur Emir ve Timurlenk türbesi gezileri yapılacak. Akşam üzeri butik tarzdaki Asia otele yerleşip akşam yemeğini alacağız. Geceleme otelimizde.
 
3.
 GÜN 
  SEMERKAND- BUHARA
 
Uyandırma ve kahvaltı. Turumuz büyüklüğü ile sizi hayran bırakacak Bibi Hanım Camii,İpek Yolu çarşısı ve Paris'in ünlü mezarlığını dahi kıskandıracak Shani Zinda kabristanıyla devam edecek. Öğle yemeği sonrası özel otobüsümüzle 3 saatlik bir yolculuk ile Buhara'ya geçiyoruz. Varışı takiben çok merkezi Omer Hayyam oteline yerleşeceğiz, akşam yemeği otel yakın eski bir medresede Folklor müziği ve yerel danslar eşliğinde olacak.
 
4.
 GÜN 
  BUHARA
 
Sabah uyandırma ve kahvaltı. Dünyanın en güzel kentlerinden biri olarak kabul edilen Buhara'da yapacağımız tam günlük turumuzun sabah bölümünde Lebi Havuz ,Nadirhan Medresesi,Khanaga Mogaki Attari Camii,Aziz Han Medresesi ve Uluğbeyin mezarı ziyareti. Öğleden sonra ki bölümde Ark kalesi,Balakhauz Camii, Hindistan'daki ünlü Taç Mahal'e ilham olmuş İsmail Samani Türbesi, Hz. Eyüb'ün çeşmesi, 4 minareli Chor Minor medresesi ve Pazar yeri gezilecek. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
5.
 GÜN 
  BUHARA- TAŞKENT
 
Sabah uyandırma ve kahvaltı. Buhara Emir'inin bolşevik işgali öncesi son günlerini geçirdiği yazlık sarayı ve Şeyhi Nakşibendi'nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra, yerel bir evde öğle yemeğimizi yiyip Özbek Hava yolları ile Taşkent'e uçacağız. Varışı takiben Grand Mir otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
6.
 GÜN 
  TAŞKENT- İSTANBUL
 
Uyandırma ve kahvaltı. Odaların boşaltılması ve oda ekstralarının ödenmesi. Saat 0900'da Taşkent turumuz başlayacak.Bu tur sırasında şehrin eski mahalleleri, Timur müzesi ,devlet binaları ,Chorsu çarşısı,Kukeldesh Medresesi ve Dostluk Meydanı gezileri yapılacak Öğle yemeğinden sonra saat 1430'da havalimanına varış. Bagaj, pasaport işlemlerini takiben, Özbek Havayolları ile 1640'da İstanbul'a hareket. 1950'de İstanbul'a hoşgeldiniz!

Bir başka Alakart Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle.....
 
 
  Program
  Fiyatlar
  Foto Galeri
 
 
Yazcıdan Çıktı Al
 
 
 
  MALTA – LIZBON
 
   
Kaleler, karakteristik otobüsler, sarı malta taşın..  
  OMCADAN KADEHE
 
   
Haftasonu Kültür ve Bağbozumu Turu
Muhtemelen P..